2024 SRC Belgesi

SRC Belgesi

SRC Belgesi, ticari amaçla yurt içi ve uluslararası yol ve yük taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Pendik, Tuzla, Kartal, Maltepe, Dilovası, Gebze, Darıca bölgelerinde faaliyet gösteren merkezimizden SRC Belgesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Src Belgesi Nedir?

SRC, ‘Sürücü’ kelimesinin sessiz harflerinin çıkarılmasıyla oluşan bir kısaltmadır. Bu belge ticari araç kullanacak kişilere verilir ve belge sahipleri, belge sınıflarına göre ticari araçlarda faaliyet gösterebilirler.

SRC Belgesi
SRC Belgesi

Kaç Çeşit Belge Vardır?

SRC belgesi, dört farklı türde gelir:

  • SRC 1: Uluslararası Yolcu Taşımacılığı
  • SRC 2: Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı
  • SRC 3: Uluslararası Yük Taşımacılığı
  • SRC 4: Yurtiçi Yük Taşımacılığı

Kapsamları Nelerdir?

  • SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesi‘ni kapsar.
  • SRC 3 Belgesi, SRC 4 Belgesi‘ni kapsar.

Alma Şartları Nelerdir?

SRC almak için B Sınıfı ehliyetiniz olmalıdır. Ayrıca, herhangi bir uyuşturucu, silah, insan ve gümrük kaçakçılığı ile terör gibi suçlardan sabıkası olmamalıdır. Başvuru yapacak kişilerin en az 18 yaşında olması ve 66 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Nasıl Alınır?

Sınavsız SRC Belgesi almak isteyenler için 25 Şubat 2003 tarihinden önce ehliyet alanlar için bir imkan bulunmaktadır.

Müracaat Başvuru ve Diğer Durumlar

Başvurunuzu yapmak için gerekli belgeleri tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı bir merkeze başvurmanız gerekmektedir. Başvurunuzdan sonra belirlenecek sınav tarihinde sınava girerek, başarılı olduğunuz takdirde belgenizi alabilirsiniz.

Gerekli Evraklar

  • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
  • Ehliyet ve Kimlik Fotokopisi
  • Diploma ve Sabıka Kaydı

Psikoteknik Belgesi Nereden Alınır?

Psikoteknik Belgesi fiyatları her yıl değişmektedir. 2024 Psikoteknik Belgesi fiyatı için lütfen danışmanlarımız ile +90 216 493 6 493 numaramızdan bilgi talep ediniz.

Sağlık Bakanlığı denetimindeki kurumumuz psikoteknik belgesi verme yetkisine sahiptir. Siz değerli adaylarımızı kurumumuza ziyaret etmeye davet ediyoruz.

1 Saatte Psikoteknik Belgesi Alabilirsiniz.
1 Saatte Psikoteknik Belgesi Alın

Pendik Denge Psikoteknik Merkezi sayesinde 1 saatte Psikoteknik Belgesi alabilirsiniz. Güncel fiyatlar ve randevu talepleriniz için lütfen Danışmanlarımızdan bilgi isteyiniz. Psikoteknik Merkezimizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Psikoteknik Belgesi yanında SRC Belgesi ihtiyaçlarınız için SRC Kursumuzdan bilgi talep edebilirsiniz. 1 Ayda SRC Belgesi için SRC Kursumuza müracaat etmenizi tavsiye ederiz. Psikoteknik Belgesi ihtiyaçlarınız için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

0/5 (0 Reviews)