Psikoteknik Belgesi Süresi Ne Kadar? 2023

Psikoteknik Belgesi Süresi Ne Kadar 2023

Psikoteknik Belgesi Süresi Ne Kadar, Psikoteknik Belgesi geçerlilik süresi 5 (beş) yıldır. 5 (beş) yıl sonunda Psikoteknik Yenileme yapılması gerekir. Tekrar Psikoteknik testine girilerek Psikoteknik Belgesi süresi uzatılabilir.

Psikoteknik Belgesi Süresi Ne Kadar?

Psikoteknik Belgeleri, sürücülerin Psikolojik açıdan sürücülük değerlerini ölçen bir test sistemi olduğu için her 5 (beş) yılda bir yenilenmesi gerekir. Yani geçerlilik süresi 5 (beş) yıl olarak bildirilmiştir.

Psikoteknik Belgesi Süresi Ne Kadar
Psikoteknik Belgesi Süresi Ne Kadar

4925 sayılı Karayolları Taşıma Yönetmeliğinin 34’üncü maddesinin (e) bendinde “psiko-teknik açıdan sağlıklı olduklarını gösterir bir sağlık raporunu yetkili sağlık kuruluşlarından (Psikoteknik Merkezi) her 5 (beş) yılda bir almaları yasal zorunluluktur.” şeklinde belirtilmiştir.

Psikoteknik Süresi 5 (beş) yıldır.

Psikoteknik kaç sene geçerli, Psikoteknik Belgesi kaç yıl geçerli, Psikoteknik kaç yıl geçerli, Psikoteknik Raporu kaç yıl geçerli, sorularının hepsine Psikoteknik Belgesi Süresi Ne Kadar yazımızda cevap vermiş olduk.

Psikoteknik Yenilemesi Nasıl Yapılır?

Psikoteknik Belgenizin süresi dolmadan önce yapılması aktif olarak ticari taşımacılık yapacak sürücülerin alması gereken bir önlemdir. 1 saat 20 dakikalık Psikoteknik testi sonrası Psikoteknik cihazından alınacak Psikoteknik raporunun Psikolog onayı sonrası ilgili hastanelerin Psikiyatri bölümüne giderek onaylatılır. Onaylatılan Psikoteknik Raporu e-devlet sistemi üzerinden Psikoteknik belgesi olarak tanımlanır. Böylelikle 5 (beş) yıl daha Psikoteknik Belgesi sahibi olursunuz.

Size en yakın Psikoteknik Merkezi
Psikoteknik Cezası

Psikoteknik fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Merkezimizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

1 Ayda SRC Belgesi için SRC Kursumuza müracaat etmenizi tavsiye ederiz. Psikoteknik Belgesi ihtiyaçlarınız için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

5/5 (2 Reviews)