Psikoteknik Belgesini Kimler Alır? 2023

Psikoteknik Belgesini Kimler Alır 2023

Psikoteknik Belgesini Kimler Alır, ticari araç kullanacak sürücülerin elde etmeleri gereken SRC belgesi ile birlikte, 2918 sayılı Karayolları Taşıma Yönetmeliği, eşya, yük, kargo ve yolcu taşıma araçlarını kullanacak sürücülerin yeterlilik sınavını geçmelerini zorunlu kılmaktadır.

Psikoteknik Belgesini Kimler Alır?

Bu sınavın bir parçası olarak, sürücülerin motor becerileri ve psikolojik durumlarını değerlendirmek amacıyla alınan psikoteknik raporu, trafik kanunlarına uygun olarak uzun ve stresli yolculuklara çıkan sürücülerin sağlıklı bir şekilde görevlerini yerine getirebilmeleri için önemlidir.

Psikoteknik Belgesini Kimler Alır
Psikoteknik Belgesini Kimler Alır

Bu süreç, 1 saat 20 dakika süren testler aracılığıyla gerçekleştirilir ve sürücülerin motor becerileri ile psikolojik durumlarının olumsuz etkilenmemesi için gerekli önlemleri içerir.

Ticari araç sürücüsü olmak isteyen adaylar, psikoteknik raporu almak zorunda olup, bu belgeyi usul ve esaslara uygun bir şekilde elde etmeye özen göstermelidirler.

Psikoteknik Belgesini Kimler Alır?
1 Saatte Psikoteknik Belgesi

Psikoteknik fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Merkezimizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

1 Ayda SRC Belgesi için SRC Kursumuza müracaat etmenizi tavsiye ederiz. Psikoteknik Belgesi ihtiyaçlarınız için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

5/5 (1 Review)