Psikoteknik Belgesi e-devletten Nasıl Alınır? 2023

Psikoteknik Belgesi e-devletten Nasıl Alınır 2023

Psikoteknik Belgesi e-devletten Nasıl Alınır, sorusunu Psikoteknik testi sonrası Psikiyatri onayından sonra e-devlet üzerinde Psikoteknik Belgesini arayan adaylarımız tarafından sorulmaktadır. Psikoteknik Belgesi alım işlemi oldukça hızlı bir süreçtir.

Psikoteknik Belgesi e-devletten Nasıl Alınır?

Psikoteknik Belgesi, Sağlık Bakanlığına bağlı Psiko-teknik Değerlendirme Merkezleri tarafından alınmaktadır. Psiko-teknik Değerlendirme Merkezlerinde sorumlu Psikolog eşliğinde Psikoteknik Testleri yapılmaktadır. Psikoteknik testi minimum 1 saat sürmekte ve 12 testten oluşmaktadır. Psikoteknik testi sonrası Psikoteknik Raporunuz hazırlanır ve sizlere teslim edilir. Psikoteknik Raporunuz ile ilgili hastanenin ilgili Psikiyatri bölümüne giderek raporunuzu onaylatmanız gerekmektedir.

Bu süreçten sonra 1-3 iş günü içerisinde raporunuz onaylanarak e-devlet sistemine entegre edilir.

1. Adım; E-devlet sistemine TC Kimlik numaranız ve Şifreniz ile giriş yapınız.

E-devlet için tıklayın.

2. Adım; E-devlette arama çubuğuna “Psikoteknik Belgesi” yazıyoruz.

Psikoteknik Belgesi e-devletten Nasıl Alınır - Arama
Psikoteknik Belgesi e-devletten Nasıl Alınır – Arama

3. Adım; arama çubuğunda “e-İmzalı Psikoteknik Değerlendirme Raporları Sorgulama” yazan seçeneği seçiyoruz.

Psikoteknik Belgesi e-devletten Nasıl Alınır - Çıktı
Psikoteknik Belgesi e-devletten Nasıl Alınır – Çıktı

4. Adım; karşımıza bilgilerimizin geldiği bir ekran gelecektir. Burada da “Rapor Görüntüle” diyerek Psikoteknik Raporunuza erişebilir ve dilerseniz PDF olarak indirip telefonda yedekleyebilir veya çıktısını alarak kullandığınız ticari araçta bulundurabilirsiniz.

Denetimlerde kolluk kuvvetleri sizlerin Psikoteknik Belgesi durumlarınızı polnet sistemi üzerinden görüntüleyebildikleri için çıktı almanız veya telefonda yedeklemeniz zorunlu değildir. Bazen sistemlerin hata vermesi veya e-devlet kapısı sisteminden kaynaklı durumlar içinde yedeğinizin bulunmasını tavsiye ederiz.

Size en yakın Psikoteknik Merkezi
Size en yakın Psikoteknik Merkezi

Psikoteknik fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Merkezimizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

1 Ayda SRC Belgesi için SRC Kursumuza müracaat etmenizi tavsiye ederiz. Psikoteknik Belgesi ihtiyaçlarınız için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

5/5 (1 Review)