Psikoteknik Belgesi Kimler Almalıdır 2023

Psikoteknik Belgesi Kimler Almalıdır 2023

Psikoteknik Belgesi kimler almalıdır sorusunun en doğru cevabı ticari araç kullanacak sürücüler ve ehliyet belgesine alkol, drift, hız, ceza puanı gibi nedenden el konulanlar Psikoteknik Belgesi almak zorundadır. Kartal Psikoteknik, Tuzla Psikoteknik, Pendik Psikoteknik ve Denge Psikoteknik Merkezi olarak Psikoteknik Belgesi, Psikoteknik Raporu alacak tüm adaylarımıza 1 saatte Psikoteknik sağlamaktayız.

Psikoteknik Belgesi Kimler Almalıdır?

Psikoteknik Belgesini Kimler AlmalıdırPendik de Psikoteknik Merkezi olarak hizmet sağlıyoruz. Pendik Psikoteknik Belgesi, Pendik Psikoteknik Raporu ve Pendik Psikoteknik Testi ile 1 saatte Psikoteknik Belgenizi hemen alabilirsiniz.

Psikoteknik Belgesi Kimler Almalıdır
Psikoteknik Belgesi Kimler Almalıdır

Kimler Psikoteknik belgesi Almalıdır?

Kimler Psikoteknik belgesi Almalıdır sorusunun cevabı; Yük ve Yolcu taşımacılığı yapacak olan SRC Belgesine sahip sürücülerden istenilen belgelerden bir tanesi de Psikoteknik Belgesidir. Psikoteknik belgesi olmayan sürücülere cezai işlem yapılmaktadır.

Psiko-Teknik Değerlendirme Sistemi için yasal olarak 2 düzenleme bulunuyor.

1 Saatte Psikoteknik
1 Saatte Psikoteknik

1 Ticari Araç Kullanan Sürücülerin Alması Gerekmekte olan Psikoteknik Değerlendirme Raporu

Ticari araç kullanan kişiler her 5 yılda bir yetkili psikoteknik merkezinden sağlık olduğunu gösteren psikoteknik değerlendirme raporunu almak zorundadır.

2 Ehliyetini kaptıran iadesine Dönük Olarak Verilen Psikoteknik Değerlendirme Raporu

Alkollü araç kullanımından 3. kez ehliyetini kaptırmış olan sürücüler (5 yıllığına) süre bitiminde psikoteknik muayesinden geçmek zorundadır.
1 içerisinde 5 defa hız ihlali nedeniyle ehliyetine el konulanlar sürücüler süre bitiminde psikoteknik muayenesinden geçmek zorundadır.
Psiko-Teknik Değerlendirmede değerlendirilen yetenekler ise ;

Zihinsel Yetenek ve Beceriler

  • Dikkat
  • Anlama ve Değerlendirme Yeteneği (Muhakeme)
  • Hız ve Mesafe Algılama
  • Geniş Görüş Alanı İçinde Uyaran Fark Etme
  • Şekil Algılamada Görsel Süreklilik

Psikomotor Yetenek ve Beceriler

  • Tepki Hızı
  • Koordinasyon Düzeyi

Ticari araç sürücülerin alması zorunlu hale gelen psikoteknik belgesi kimler almalıdır? cezası nedir ? sorularının cevabı Denge Psikoteknik‘te.

Psikoteknik Belgesi fiyatları her geçen yıl değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatlar için Psikoteknik Merkezimizden destek alabilirsiniz. 1 saatte alacağınız Psikoteknik Belgesi için randevu oluşturmanız gerekir.

SRC Merkezimize gelerek 1 ayda SRC Belgesi alabileceğinizi de unutmayın.

5/5 (2 Reviews)