Psikoteknik Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır? 2023

Psikoteknik Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır 2023

Psikoteknik Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır, Psikoteknik Belgesi 1 saat 20 dakika test süresi, yarım saat psikiyatri onaylatma süresi ile 1-2 saat içerisinde alınabilir. Ortalama 1 günde belgeniz e-devlet sistemine tanımlanır.

Psikoteknik Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır?

Psikoteknik Belgesi, test ve onaylanma süresi ile birlikte ortalama 1 günde alınır. Psikoteknik testi 12 testten oluşmakta ve 1 saat 20 dakika sürmektedir. Psikoteknik Randevunuzu oluşturduğunuz saatten yarım saat önce Psikoteknik Merkezinde hazır bulunmanız gerekir.

Psikoteknik Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır
Psikoteknik Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır

Çünkü; Sağlık Bakanlığı tüm Psikoteknik Merkezlerine çalışma saatlerini belirlemekte ve randevu saatinde Psikoteknik Merkezde olmayan kişilerin yeni bir Psikoteknik Randevusu oluşturması gerekebilir.

Psikoteknik Belgesi Kaç Günde Alınır?

Psikoteknik Belgesi minimum 1 saat 20 dakika test süresi ve yarım saat onaylama süresi ile birlikte 1-2 saat içerisinde alınır. Psikiyatri onayından sonra Psikiyatrinin e-imza süresi 1-3 iş günü aralığında değişiklik gösterebilir. Hafta içi Psikiyatri onayına gitmeniz bu süreci daha da kısaltacaktır. Bu durum özellikle hafta sonu psikiyatri onayına giden adaylarımızda ilk iş günü onaylanmaktadır.

Size en yakın Psikoteknik Merkezi
Psikoteknik Cezası

Psikoteknik fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Merkezimizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

1 Ayda SRC Belgesi için SRC Kursumuza müracaat etmenizi tavsiye ederiz. Psikoteknik Belgesi ihtiyaçlarınız için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

5/5 (1 Review)