Psikoteknik Belgesi Nereden Alınır? 2023

Psikoteknik Belgesi Nereden Alınır 2023

Psikoteknik Belgesi Nereden Alınır, alınır sorusunun cevabı bölgenize oranla verilebilir. Pendik Psikoteknik Belgesi ve Tuzla Psikoteknik Belgesi için araştırıyorsanız Denge Psikoteknik Merkezi olarak sizlere hizmet sağlayabiliriz.

Psikoteknik Belgesi Nereden Alınır?

Türkiye’de Karayolları Taşıma Yönetmeliği gereğince ticari taşımacılık yapan sürücülere zorunlu tutulan psikoteknik belgesi, sürücülerin trafikte güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak ve ticari araç kullanırken psikolojik durumlarını etkili bir şekilde yönlendirmelerine yardımcı olmak amacıyla uygulama sonuçlarına dayalı olarak verilen bir belgedir.

Psikoteknik Belgesi Nereden Alınır
Psikoteknik Belgesi Nereden Alınır

Psikoteknik Belgesi, ücret karşılığında Sağlık Bakanlığına bağlı Psikoteknik Değerlendirme Merkezi tarafından sağlanabilir ve bu belgeyi alabilmek için onaylı ve ruhsatlı Psikoteknik Merkezinde Psikoteknik Testine girmeniz zorunludur.

Unutmayın! Sürücü Kursu, SRC Kursları ve Danışmanlık Hizmetleri firmaları Psikoteknik Belgesi vermeye yetkili kurumlar değildir. Aracılık hizmeti ise Sağlık Bakanlığı tarafından yasal değildir. Alacağınız Psikoteknik Belgesi ile ilgili problem yaşamamak için lütfen doğrudan Psikoteknik Merkezine başvuruda bulunun.

Testler, sürücülerin motor becerilerine yönelik uzmanlar tarafından gözlem ve testlerle desteklenerek oluşturulur. Bu süreç, sürücülerin psikolog uzmanlar eşliğinde gerçekleştireceği 1 saat 20 dakika süren bir testi içerir.

Psikoteknik becerileri gelişmemiş ve trafik kurallarını ihlal etme potansiyeli bulunan sürücü adayları, bu belgeyi alamazlar ve ticari araç kullanımı için uygun bulunmazlar.

Bedensel ve psikolojik testlere tabi tutulan tüm sürücülerin, bu dersleri düzenli olarak tamamlamaları ve sınavları başarıyla geçmeleri gerekmektedir.

Psikoteknik Belgesi Fiyatları
Psikoteknik Belgesi Fiyatları

Psikoteknik fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Merkezimizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

1 Ayda SRC Belgesi için SRC Kursumuza müracaat etmenizi tavsiye ederiz. Psikoteknik Belgesi ihtiyaçlarınız için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

5/5 (1 Review)