Psikoteknik Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir? 2023

Psikoteknik Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir 2023

Psikoteknik Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir, Psikoteknik belgesinin geçerlilik süresi, ticari araç sürücülerinin zaman içinde yaşlanma veya sağlık sorunları geçirme olasılıklarını dikkate alarak algı, refleks ve muhakeme yeteneklerinde yetersizliğe neden olabileceği öngörülerek belirlenmiştir.

Psikoteknik Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?

Uluslararası yolcu taşımacılığı, Uluslararası eşya, kargo ve yük taşımacılığı, şehirlerarası eşya, kargo, yük ve yolcu taşımacılığı yapacak sürücüler için Psikoteknik Belgesinin yenileme zorunluluğu 5 (beş) yılda bir ortaya çıkar.

Psikoteknik Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir
Psikoteknik Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir

Sürücülerin günlük çalışma performansları ve yolculuk katılımları göz önüne alınarak periyodik olarak tekrarlanan bu testler, Sağlık Bakanlığı‘na bağlı Psikoteknik Merkezleri tarafından sorumlu Psikologlar eşliğinde gerçekleştirilir.

5 (beş) yılda bir yenilenmesi gereken Psikoteknik Belgesi, Psikoteknik süresi bitiminden sonra yasal geçerliliğini yitirecektir. Psikoteknik Merkezinden alacağınız Psikoteknik Belgesinin takibini sizler yapabileceğiniz gibi Psikoteknik Merkezleri süre bitimine yakın zamanlarda sizleri SMS ile bilgilendirecektir.

Psikoteknik Belgesi yenileme tarihlerinizi kaçırmamaya ve Psikoteknik Belgesi süresi bitimine en az 1 hafta kala Psikoteknik Randevunuzu oluşturarak 1 saatte Psikoteknik Belgenizi alabilirsiniz.

Psikoteknik Belgesi Fiyatları
Psikoteknik Belgesi Fiyatları

Psikoteknik fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Merkezimizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

1 Ayda SRC Belgesi için SRC Kursumuza müracaat etmenizi tavsiye ederiz. Psikoteknik Belgesi ihtiyaçlarınız için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

5/5 (1 Review)