Psikoteknik Yenileme Nasıl Yapılır? 2023

Psikoteknik Yenileme Nasıl Yapılır 2023

Psikoteknik Yenileme Nasıl Yapılır, trafik algı ve motor becerilerinin yaşam boyu devam etmesi mümkün olmayabilir. Yaş, sağlık problemleri ve kültürel faktörlerde göz önünde bulundurularak bu becerilerin değişimine neden olacaktır. Bu nedenle, 5 (beş) yılda bir yenilenmesi gereken psikoteknik yenileme belgesi, ilk Psikoteknik Testine tabi tutulmanız gibi süreçlerle gerçekleştirilir.

Psikoteknik Yenileme Nasıl Yapılır?

Psikoteknik Belgesini ilk alımında uygulanan tüm testler yine aynı Psikoteknik Testlerinden geçerek, motor becerileriniz, saldırganlık potansiyeliniz ve psikolojik durumunuz, Psikoteknik Merkezinde bulunan uzman psikologlar tarafından tekrar gözlemlenir ve belgenizin yenilenmesi sağlanır.

Psikoteknik Yenileme Nasıl Yapılır
Psikoteknik Yenileme Nasıl Yapılır

Her 5 (beş) yılda bir gerçekleştirilmesi gereken psikoteknik yenileme, aynı Psikoteknik Testi tabi olunur. Psikoteknik testleri trafik koşullarının ve teknolojinin değişimini göz önünde bulundurarak Psikoteknik Cihazında bulunan yazılım Sağlık Bakanlığı tarafından norm değerler noktasında güncellenir.

Ticari araç kullanacak sürücüler için uygulanan Psikoteknik Testleri her yıl trafik toplumu, kültürel faktörler ve sağlık problemleri de göz önünde bulundurularak algı, refleks ve muhakeme değerlerinde Sağlık Bakanlığı tarafından değişiklik gösterebilir.

Psikoteknik Belgesi Fiyatları
Psikoteknik Belgesi Fiyatları

Psikoteknik fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Merkezimizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

1 Ayda SRC Belgesi için SRC Kursumuza müracaat etmenizi tavsiye ederiz. Psikoteknik Belgesi ihtiyaçlarınız için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

5/5 (1 Review)