Psikiyatri Muayenesi Nasıl Yapılır? 2023

Psikiyatri Muayenesi Nasıl Yapılır 2023

Psikiyatri Muayenesi nasıl yapılır, öncelikle Psikoteknik Testi girmiş olmanız gerekir. Psikoteknik testi üzerinde yazan yeterli/yetersiz değerleri en son ilgili hastanelerin Psikiyatri bölümlerinde bir Psikiyatrinin incelemesi gerekmektedir. Kartal Psikoteknik, Tuzla Psikoteknik, Pendik Psikoteknik ve Denge Psikoteknik Merkezi olarak Psikoteknik Belgesi, Psikoteknik Raporu alacak tüm adaylarımıza 1 saatte Psikoteknik sağlamaktayız.

Psikiyatri Muayenesi Nasıl Yapılır?

Psikiyatri Muayenesi Nasıl Yapılır, Pendik de Psikoteknik Merkezi olarak hizmet sağlıyoruz. Pendik Psikoteknik Belgesi, Pendik Psikoteknik Raporu ve Pendik Psikoteknik Testi ile 1 saatte Psikoteknik Belgenizi hemen alabilirsiniz.

Psikiyatri Muayenesi Nasıl Yapılır
Psikiyatri Muayenesi Nasıl Yapılır

Sürücülerde bulunan ve kaza riskini en aza indirecek şekilde araç kullanmalarını sağlayan zihinsel ve psiko-motor kabiliyet  seviyelerini objektif yollarla ölçmek üzere açılacak psiko-teknik değerlendirme kurumlarının nitelikleri, çalışmaları, ruhsatlandırılması ve denetimleri ile psikiyatri kontrolü  ile ilişkin yöntem ve şartları belirtmektedir.

Kamu ve özel sağlık kuruluşlarının bünyesinde veya müstakil olarak açılacak psikoteknik değerlendirme merkezlerinin psikiyatri kontrolü yapan reel şahısları ve sağlık kuruluşlarını değerlendirmeye tabi tutulacak sürücüleri kapsayan tanımlar.

Bu yöntem ve şartlarda geçen;

  • Bakan: Sağlık Bakanını,
  • Bakanlık: Sağlık Bakanlığını,
  • Genel Müdür: Sağlık Hizmetleri Genel Müdürünü,
  • Genel Müdürlük: Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünü,
  • Kanun: 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Kara yolları Trafik Kanununu,
  • Merkez: Psiko-teknik değerlendirme yapmak üzere müdürlükçe ruhsatlandırılmış ve bu yöntem ve şartlara uygun olarak faaliyet gösteren psiko-teknik değerlendirme kurumlarını,
  • Müdürlük: İl Sağlık Müdürlüğünü,
  • Psiko-teknik inceleme: İncelemeye tabi tutulacak sürücülerin güvenli araç kullanmalarını sağlayan zihinsel ve psiko-motor kabiliyet seviyelerinin; kişilik, tutum ve muhakeme gibi özelliklerinin bilgisayar destekli testler aracılığı ve gerektiğinde diğer test etme yolları ile psikolog tarafından yapılan incelemeyi,
  • Test cihazı: Sağlık bakanlığınca yetkilendirilmiş meslek kuruluşu norm onayı alınmış bilgisayar tabanlı psiko-teknik inceleme test sistemini kapsayan TSE/CE belgeli cihazını,

ifade eder.

1 Saatte Psikoteknik
Psikiyatri Muayenesi Nasıl Yapılır

Psikoteknik fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Merkezimizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

1 Ayda SRC Belgesi için SRC Kursumuza müracaat etmenizi tavsiye ederiz. Psikoteknik Belgesi ihtiyaçlarınız için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

5/5 (2 Reviews)